Postet nga: Dyshime

Dyshime për keqpërdorim të të dhënave të fëmijëve kosovarë nga organizata 'World Vision'

Organizata ndërkombtare jo-qeveritare po dyshohet se përmes një programi për mbështetjen e fëmijëve në rajonin e Lipjanit, një qytet afër Prishtinës, keqpë...

Ekskluzive - Nisin hetimet ndaj RTK-së për kontratën e marrjes me qira të 17 veturave

Sektori për Hetimin e Korrupsionit në Policinë e Kosovës, ka nisur hetime ndaj Radio Televizionit të Kosovës rreth kontratës së RTK-së për marrjen me qira ...

Tri raste të dyshuara për falsifikim të parave në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës (PK) ka njoftuar se një kartëmonedhë në vlerë 500 euro dhe dy të tjera në vlerë nga 100 euro, që dyshohet të jenë të falsifikuara, janë sekuestruar ...

SHBA: Pikëpyetje për motivet e Moskës në kufirin me Ukrainën

Ministri ukrainas i mbrojtjes tha të shtunën se vendi i tij mund të provokohet për shkak të tensionimit nga Rusia të gjendjes në zonën e konfliktit në ...

Gruaja gjendet e djegur në veturë e burri i varur në një pemë

Një ngjarje e rëndë është raportuar sot nga Policia e Shtetit në Shqipëri. Një grua është gjetur e djegur në një veturë ndërsa një burrë i varur ...

Dosja e Prokurorisë: Si funksiononte skema e mashtrimit të shtetasve gjerman nëpërmjet Call-Center 

KALLXO.com ka siguruar dosjen në të cilën zbardhen detajet e skemës së organizuar, ku Prokuroria pretendon se punëtorët e kompanive të ndryshme, kanë mashtruar qytetarë ...

Nga aksioni i Policisë, ka të arrestuar në Istog dhe Lipjan

Aksioni i Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës në orët e hershme të mëngjesit të sotëm është zhvilluar edhe në Istog dhe Lipjan. Bëhet ...

Gjendet i vdekur në banesë një i moshuar, vite më parë i ekzekutuan të birin biznesmen

Një i moshuar u gjet i vdekur në banesën e tij, në lagjen 17 të qytetit të Durrësit.