Postet nga: dulina hamiti

Gjykimi për vrasjen në Podujevë, babai akuzohet se porositi djalin ta kryente vrasjen

Gjykimi ndaj A.S. nuk ka arritur të mbahet sot në rastin që ai akuzohet se në bashkëkryerje me djalin e tij të mitur kanë vrarë V.B., në ...

Vendimi i fundit i Gjykatës lidhur me të dyshuarin për vrasjen në lokalin 'Bon Vivant'

Andi Pajazitit, i dyshuar për vrasjen e Kastriot Ramadanit në lokalin 'Bon Vivant' në muajin gusht 2023, i është vazhduar masa e paraburgimit nga Gjykata e Prishtinës pas kë...

Çka deklaroi bashkëshortja e biznesmenit i cili kishte kërkuar 'spiunim' të telefonit të gruas nga hetuesit e Policisë

Dukagjin Emerllahu doli para Gjykatës së Prishtinës lidhur me akuzat e ushtrimti të ndikimit ndaj dy zyrtarëve hetues të Policisë, Rrahim Muja e Florim Krasniqi.

Ish-punonjësi i ‘ProCredit’ para gjykatës, por prokuroja e rastit shkon në seancë tjetër

Në Gjykatën e Prishtinës të martën ka dështuar të mbahet gjykimi ndaj Durim Xhihës, i cili akuzohet nga kishte keqpërdorur autoritetin dhe detyrën ...

Rekordi i Prokurorisë së Prishtinës: Qytetarit nga Peja i ngrihet aktakuzë rreth 20 minuta pas fillimit të hetimeve

Mbrëmë Leonard Muriqi sa ishte duke vozitur në magjistralen Prishtinë-Ferizaj është ndaluar dhe arrestuar nga Policia.

Prek fundin gjykimi i zyrtarit të Komunës së Prishtinës, nesër shpallja e aktgjykimit

Në Gjykatën e Prishtinës palët sot kanë dhënë fjalën përfundimtare në gjykimin e Gëzim Ferizit, zyrtar në Drejtorinë e Urbanizmit të Komunës ...

Gjykimi ndaj Liburn Aliut dhe të tjerëve, të akuzuarit këmbëngulin në pafajësi

Në Gjykatën e Prishtinës, ka vazhduar seanca e radhës ndaj Liburn Aliut, ministrit të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, i akuzuar nga Prokuroria për ...

Zyrtari i KEK-ut akuzohet se mori ryshfet për ta punësuar dikë 

Zyrtari i Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), Sylejmon Pllana po akuzohet për marrje të ryshfetit ndërsa Egzon Hyseni për dhënie të ryshfetit.