Postet nga: duda balje

VIDEO: Ankesa e Duda Baljes i nxerr telashe kandidatit të NDS-së

Emin Neziraj, kandidat për deputet nga partia Nova Demokratska Stranka pas një ankese në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa nuk u certifikua për të marrë pjesë ...

Duda Balje: Lista Serbe s’po do vota për vete, po kërkon vota për komunitetet e tjera ku i kanë njerëzit

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, në "Kallxo Pernime" ka denoncuar planin e Listës Serbe, që sipas saj është duke provuar t’i shpërndajë votat në ...

Duda Balje prezanton listën e kandidatëve për deputetë

Kryetarja e Listës së Bashkimit Socialdemokrat, Duda Balje ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Duda Balje i reagon shefit të Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë rreth banerit "Liria ka Emër"

Deputetja e komunitetit boshnjak në Kosovë, Duda Balje, ka reaguar në lidhje me vendosjen e banerëve “Liria ka emër”, duke i reaguar zyrave të Serbisë.

Duda Balje kërkon falje që kishte votuar për themelimin e Gjykatës Speciale

Deputetja e minoritetit boshnjak në Kosovë, Duda Balje, ka kërkuar falje që ka votuar për themelimin e Gjykatës Speciale.

Duda Balje i reagon Driton Selmanajt

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, njëherësh edhe kryetarja e Komisionit parlamentar për drejta të njeriut, Duda Balje, ka reaguar pas deklaratave të zëvendëskryeministrit Driton ...

Mungon Prokurori në Gjykimin e Berat Buzhalës

Ish-deputeti i PDK-së Berat Buzhala akuzohet nga Prokuroria Themelore e Prishtinës për mosdeklarim pasurie.