Postet nga: Dua Lipa

Dua Lipa do të nderohet me çmimin "Oscar i Washington-it"

Këshilli Atlantik i Washingtonit ka njoftuar se këngëtarja Dua Lipa, do të nderohet me një nga çmimet e Lidership-it për vitin 2021. Ceremonia e çmimeve do të ...

Rama e krahason rastin e Goran Bregoviqit me Dua Lipën

Pas trazirave të ndodhura mbrëmjen e djeshme dhe polemikave për performancën e Goran Bregoviq në Festën e Birrës në Korçë, ka reaguar kryeministri i Shqipë...

Dua Lipa fiton çmimin Grammy me albumin e saj të ri

Këngëtarja kosovare me famë botërore Dua Lipa mbrëmë në ceremoninë e çmimeve Grammy, ka fituar një nga gjashtë çmimet për të cilat ishte nominuar. Artistja ...

Prishtina fut në plan projektin për shkollën e muzikës dhe ‘Sunny Hill Academy’

Komuna e Prishtinës ka futur në plan paraprak të prokurimit projektin për ‘Shkollën e muzikës, Dua Lipa dhe Bonevet’.

Dua Lipa u bën thirrje diasporës të votojë në zgjedhjet e 14 shkurtit

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa i ka bërë thirrje diasporës që të marrin pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme në Kosovë.

Dua Lipa dominon në nominimet kryesore të “Grammy Awards 2021”

 

Ndikimi i Dua Lipës: Dyfishohen foshnjat me emrin Dua në Mbretërinë e Bashkuar

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Dua Lipa, dhe aktori i serisë filmike Star Wars, Kylo Ren, kanë qenë në mesin e personaliteteve me ndikimin më të madh te ...

Reagimi i Dua Lipës pas anulimit te Sunny Hill Festival

Edicioni i sivjetmë i festivalit “Sunny Hill” në Prishtinë është anuluar për shkak të pandemisë që ka kapluar gjithë botën. Kjo u bë e ditur mbrëmë nga ...