Postet nga: Dru

Ndalohen e më pas lirohen dy të dyshuar për vjedhje të druve

Janë ndaluar nga policia dy persona duke vjedhur dru në bjeshkën e Cerrovodës, në rajonin e Mitrovicës, por më pas janë liruar ndërsa rasti vazhdon të ...

Për prerjen e dy drurëve, nesër komuna e Prizrenit do ta ndërpresë rrymën për pesë orë

Komuna e Prizrenit nesër do të ndërpresë energjinë elektrike për pesë orë për të  bërë prerjen e dy drurëve.

Maqedonia e Veriut ndalon eksportin e grurit, miellit dhe druve

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka miratuar të mërkurën masa të reja për përballje me krizën ekonomike.

Pamje - Arrestohen dy persona për prerje ilegale të pyllit në Novobërdë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy të dyshuar për prerje ilegale të pyjeve në pronën shoqërore në afërsi të fshatit Manishincë të Novobërdës.

Dy persona kapen duke kontrabanduar dru

Policia Kufitare e Kosovës ka ndaluar dy persona pasi dyshohen se ishin duke kontrabanduar lëndë drusore. Ngjarja ka ndodhur mesditën e djeshme rreth në fshatin Sllatinë.

Universiteti i Prizrenit përgatitet për dimër, shpall tender për dru

Universiteti i Prizrenit “Ukshin Hoti” nga muaji qershor është duke u përgatitur për sigurimin e druve për ngrohje.

Vodhi dru në malet e Ferizajt, arrestohet i dyshuari

Një person është arrestuar në Ferizaj pasi kishte vjedhur dru në mal.

4.9 milionë euro u shpenzuan për dru nga institucionet në vitin 2019

Të gjitha institucionet e Kosovës, duke përfshirë ato qendrore dhe lokale kanë shpenzuar 4.9 milionë euro në vitin 2019 për dru.