Postet nga: Droga

Kapen armë e drogë në Shkodër, 3 të arrestuar

Policia e Shkodrës ka goditur një rast tjetër të mbajtjes pa leje të armëve të zjarrit dhe lëndëve narkotike.

Pamje nga Dabishevci Ferma e pulave shndërrohet në laborator të drogës

 

Gjilanasi dënohet për posedim të heroinës

8 muaj burgim dhe 500 euro gjobë iu shqiptuan Adnan Halabakut, i akuzuar për posedim të heroinës.

Luftërat e drogës në Meksikë- lirohet djali i El Chapos

Luftime të rënda shpërthyen në veriun e Meksikës pasi forcat e sigurisë kapën një nga djemtë e bosit të drogës në burg, Joaquín "El ...

Skema e shpërndarjes së drogës nga 'Bregu i Diellit'

Gjykata e Prishtinës ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditësh ndaj S. Islamit dhe A. Canollit, të cilët dyshohen për drogë.

Mentor Shuki shpallet fajtor për drogë

Moderatori Mentor Shuki është shpallur fajtor për posedim të substancave narkotike.

Gjakovë, aktakuzë ndaj shtetasit të Shqipërisë për afro 50 kilogramë marihuanë

Prokuroria e Gjakovës ka ngritur aktakuzë kundër N.B, nga Republika e Shqipërisë, i dyshuar për posedim të narkotikëve.

Zbrazëtirat ligjore lënë pa përkujdesje të miturit e varur nga narkotikët

Përdorimi i substancave narkotike nga adoleshentët dhe të rinjtë, përbën një shqetësim në rritje për shoqërinë kosovare. Arjeta Musliu, një nënë nga ...