Postet nga: Driton Kuka

Trajneri i Kampiones Pret me Shpresë Qendrën e Xhudos

Vendimi për ndërtimin e Qendrës Nacionale të Xhudos në qendër të Pejës e ka gëzuar shumë Driton Kukën, trajnerin e Majlinda Kelmendit, kampiones ...

Driton Kuka Flet për Zgjedhjet në Komitetin Olimpik

Driton Kuka Flet për Zgjedhjet në Komitetin Olimpik

Trajneri i xhudos, Driton Kuka, thotë se interesat materiale duhet të lihen anash nga ata që synojnë të jenë anëtarë të bordit të Komitetit Olimpik të Kosovës.

Portrete: Olimpistët Kosovarë në ‘RIO 2016’

Kosova do të përfaqësohet ne Lojërat Olimpike në Rio 2016 me një shpresë për medalje dhe shumë shpresa për thyerje rekordesh.

Sulmi në Stamboll Pengon Udhëtimin e Xhudistëve

Sipas përzgjedhësit të xhudistëve kosovarë Driton Kuka, kadetët dhe delegacioni kosovar i xhudos kishin planifikuar të udhëtonin në shtetin skandinav nëpërmjet Stambollit, por ...

Majlinda Kelmendi Rimerr Vendin e Parë në Botë

Xhudistja kosovare Majlinda Kelmendi është rikthyer në vendin e parë në renditjen botërore të Federatës Ndërkombëtare të Xhudos – IJF.

Benificione të Përjetshme për Sportistët e Suksesshëm në Botë?

Benificione të Përjetshme për Sportistët e Suksesshëm në Botë?

Kampionia evropiane në xhudo, Majlinda Kelmendi, dhe fituesja e medaljes së bronztë, Nora Gjakova, ishin sot mysafire në zyrën e Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli.

Paratë e Ministrisë për Majlindën dhe Norën

Në ceremoninë zyrtare të marrjes së shpërblimit për xhudistet e shumë medaljeve të pranishëm ishin Kryeministri Isa Mustafa dhe ministri Kujtim Shala.

Xhudistet e Medaljeve Kthehen në Shtëpi

Xhudistet e Medaljeve Kthehen në Shtëpi

Kryeministri, ministra dhe shumë tifozë pritën sot në aeroportin e Prishtinës dy xhudistet kosovare që sollën në Kosovë medaljen e artë dhe të bronztë nga Rusia.