Postet nga: Driton Kuka

Driton Kuka: Falënderoj Majlindën që i priu rrugës drejt medaljeve të arta

Ka aterruar në aeroportin "Adem Jashari" ekipi i xhudistëve nga Kosova, të cilët ishin pjesëmarrës në Lojërat Olimipike ‘Tokio 2020’.

Driton Kuka: Sot xhudistët tonë përfunduan garat, dy Olimpiada tre medalje të arta

Trajneri kosovar i xhudos, Driton Kuka, që udhëhoqi ekipin olimpik kosovar në Lojërat Olimpike ‘Tokyo 2020’, ka thënë se me sot xhudistët nga Kosova kanë përfunduar ...

Driton Kuka i lumtur me triumfimin e Akil Gjakovës

Akil Gjakova sot e ka shkruar historinë duke e fituar medaljen e artë në Kampionatin Europian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Driton Kuka: Kemi pasur ofertë nga një shtet i fuqishëm që të vaksinohemi por s'kam pranuar

Driton Kuka, trajner i Xhudos në Kosovë, ka folur lidhur me pengesat që po hasin për shkak të mosvaksinimit të sportistëve.

Driton Kuka: Me ujin, zjarrin dhe xhudon e Kosovës s’ka lojë

Nora Gjakova sot ka triumfuar në Grand Slamin e Tbilisit të Gjeorgjisë duke e fituar medaljen e artë në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Driton Kuka kërkon kryerjen e obligimeve shtetërore ndaj sportistëve

Trajneri i Kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka, përmes një publikimi në rrjetet sociale ka kërkuar kryerjen e obligimeve shtetërore ndaj sportistëve para ...

Kuka pas suksesit të Distria Krasniqit në Pragë:  Medalje e një rëndësie të madhe

Trajneri i Kosovës në xhudo, Driton Kuka, ka shprehur gëzimin e tij për suksesin e sotëm të Distria Krasniqit në Kampionatin Europian në Pragë.

Driton Kuka: Jemi të hendikepuar, shumica e vendeve te BE-së nuk i njohin testet e IKSHPK-së

Trajneri i Kosovës në Xhudo, Driton Kuka përmes një postimi në Facebook ka reaguar lidhur me pamundësinë e pjesëmarrjes në shumë gara nëpër Evropë ...