Postet nga: driton hyseni

Komisioni për rezervat shtetërore mban mbledhjen e parë, diskutohet për planin e punës

Komisioni hetimor parlamentar në lidhje me dyshimet për keqpërdorim të rezervave shtetërore, pas konstituimit në përpjekjen e tetë javën e kaluar, ka mbajtur sot mbledhjen ...

Delegacioni i Belgjikës në Asamblenë e NATO-s: Jemi këtu për të konfirmuar përkrahjen për Kosovën

Një delegacion nga Parlamenti Federal i Belgjikës në Asamblenë Parlamentare të Aleancën Veriatlantike - NATO, që po qëndron në Kosovë, takuan paraditen e së premtes delegacionin e ...

Prishtina, nikoqire e seminarit Rose-Roth i Asamblesë Parlamentare të NATO-s

Nga data 8 deri më 10 tetor kryeqyteti i Kosovës, Prishtina do të jetë nikoqire e seminarit të 102-të Rose-Roth i Asamblesë Parlamentare të NATO-s.

Deputeti i LVV-së: Qeveria nuk ia ka mbyllur derën 'idesë së gazit'

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Hyseni tha se Qeveria nuk ka hequr dorë nga ‘ideja e gazit’ si formë e furnizimit me energji dhe se një mundësi ...

Hapja e tregut shkakton rritje të çmimit të rrymës

Drejtori i Sekretariatit të Komunitetit të Energjisë, Janez Kopac, ka prezantuar raportin e implementimit për Kosovën më temë “Rruga e Kosovës drejt integrimit evropian të energjisë: Gjendja ...

Serbia jep "dezinformata" për aeroportin e Prishtinës

Aviacioni civil i Serbisë po i dezinformon transportuesit ajrorë se Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës është i mbyllur për trafik civil, tha për Radion Evropa e ...