Postet nga: driton gashi

Shefi i AKI-së Jep Dorëheqje

Driton Gashi e ka pranuar kërkesën e Kryeministrit Ramush Haradinaj për ta liruar detyrën e tij si shef i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës.

Deputetët Nuk e Dinë a Është Duke Punuar Shefi i AKI-së

Paqartësia rreth të ardhmes së shefit të Agjencionit Kosovar të Inteligjencës (AKI), Driton Gashi, i ka lënë të presin sot anëtarët e Komisionit Parlamentar pë...

Drejtori i AKI-së nuk Raporton në Komision

Drejtori i AKI-së Driton Gashi nuk ishte i pranishëm në Komisionin për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë.

Erdogan Falënderon Thaçin, Kritikon Sërish Haradinajn

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka falënderuar të dielën presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, për arrestimin dhe dë...

Thaçi e Haradinaj Bëhen Bashkë te Ministri Lekaj

Ndonëse u mendua se situata e krijuar pas arrestimit dhe deportimit të 6 “gulenistëve”, i ftohu raportet mes presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, kjo duket se ...

Thaçi nuk Thotë se do ta Shkarkojë Drejtorin e AKI-së

Presidenti Hashim Thaçi në konferencën për gazetarë pas dëbimit të gjashtë shtetasve turq tha se do të hetohet ku nuk kanë funksionuar hallkat institucionale.

Haradinaj Takohet me Shefin e AKI-së

Kreu i Qeverisë, Ramush Haradinaj, ka vizituar sot drejtorin e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës (AKI), Driton Gashi.

Shefi i AKI-së Sot u Raporton Deputetëve

Driton Gashi, drejtor i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), sot do të raportojë para Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë.