Postet nga: driton azemi

Mitrovicë, Gjykata liron të akuzuarit për tentim vrasje të dy doganierëve dhe një polici

Gjykata e Mitrovicës ka liruar nga aktakuza Mentor Beqirin, Jahë Osmanin, Alban Osmanin dhe Arijanit Beqirin.

Gjykimi për tentim-vrasjen e dy doganierëve dhe një polici, i dëmtuari rrëfen në hollësi ngjarjen

Në Gjykatën e Mitrovicës është mbajtur seanca gjyqësore ndaj katër të akuzuarve për vrasje në tentativë dhe pengim të personit zyrtar në kryerje të detyrë...

Dogana tregon nëse janë duke u konfiskuar pajisjet për prodhim të kryptovalutave që nuk janë në rrymë

Pajisjet që nuk janë në rrymë dhe janë të doganuara nuk do të konfiskohen nga shteti.

Gashi: Në veri të vendit nuk është ndalur prodhimi i kriptovalutave

Në pjesën veriore të Kosovës, zonë ku qytetarët nuk paguajnë për shërbimet e energjisë elektrike, shteti ende nuk ka arritur ta shtrijë plotësisht pushtetin.

Biznesi me kriptovaluta - LIVE

Sonte në emisionin "Kallxo Përnime" po debatohet për biznesin me kriptovaluta.

Arrestimi i zyrtarit doganor i përfshirë në kontrabandimin e “Viagra”-ve

Një zyrtar doganor i Kosovës është ndaluar gjatë një operacioni i cili është kryer pas një hetimi dymujor nën dyshimet për përfshirje në kontrabandim të produkteve ...

Pamje: Metoda se si Dogana zbuloj tregtarin e "Viagrave" e "Kamagrave" në Prishtinë

Në emisionin ‘Kallxo Përnime’ ka transmetuar pamjet e xhiruara bashkë me zyrtarët doganorë në luftën për parandalimin e mallrave të kontrabanduara.