Postet nga: Driton Ajazi

Zotimet e Ajazit për Drenasin: Do të ndërtojmë parkingje, qendër tregtare e qendër rekreative për pensionistët

Driton Ajazi nga Demokratët për Drenasin, i ftuar në Debat Pernime ka treguar për projektet kapitale të cilat synon t’i zhvillojë nëse arrin të marrë ...

Ajazi: Qind për qind do ta zgjidhë çështjen e ujit të pijes në Drenas 

Kandidati për kryetar të Drenasit nga Demokratët për Drenasin, Driton Ajazi ka premtuar se brenda mandatit do të sigurojë ujë të pijshëm për qytetarët ...

Ajazi: Jemi marrë vesh me të gjitha partitë që të mos lidhim koalicione

Driton Ajazi nga Demokratët për Drenasin, i ftuar në Debat Pernime ka thënë se nuk do të bëjë koalicion me asnjë parti në këtë komunë. ...

‘Përçarja Demokratike' e PDK-së në Drenas

Qyteti që për shumë vite ishte bastioni i PDK-së, tri palë zgjedhjet e fundit lokale është duke i kaluar me probleme të brendshme. Pakënaqësitë mes njerëzve ...

Gjykata Supreme refuzon ankesën e kandidatit për asamble të partisë së Driton Ajazit

Gjykata Supreme e Kosovës ka refuzuar si të pabazuar ankesën e kandidatit për asamble të partisë ‘Demokratët për Drenasin’ të Driton Ajazit.

Xhavit Drenori përkrah Driton Ajazin në balotazhin për Drenas

Xhavit Drenori, kandidati për kryetar të Komunës së Drenasit nga "Green për Drenasin”, ka konfirmuar mbështetjen për Driton Ajazajn në garën e balotazhit.

PDK e akuzon për shpifje Driton Ajazin, ky thotë se Ramiz Lladrovci është dëshmitar në Gjykatën Speciale

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) e ka akuzuar për shpifje dhe linçim kandidatin për kryetar të Drenas nga radhët e  “Demokratët për Drenasin”, ...

'Lëkundja' e radhës në bastionin e PDK-së

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), për kryetar të Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci do të përballet me një raund të dytë përballë ish-partiakut ...