Postet nga: Drita

Shpëtim Duro largohet nga ‘Drita’

Klubi i futbollit 'Drita' ka njoftuar se kryetrajneri i klubit Shpëtim Duro ka dhënë dorëheqje nga ky post, pas eliminimit nga gara e Kupës së Kosovë...

Drita pëson humbje nga Antalyaspor (Foto)

Skuadra kampione e Kosovës, FC Drita, fazën përgatitore për sezonin pranveror është duke e kryer në Antali të Turqisë.

Ekskluzive: Drita dëshiron transferimin e Jahmir Hykës, por ai nuk dëshiron të luaj në Superligën e Kosovës

Kampioni i Kosovës në futboll Fc Drita, sezonin vjeshtor e ka kaluar mjaft keq duke i humbur shpresat për titullin e kampionit, pasi nga 17 xhiro ka shënuar ...

Prishtina tregohet e ‘fortë’ për Dritën (Foto)

Prishtina ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Dritës, me rezultat prej 2-0, në kuadër të xhiros së 17 në Ipko Superligën e Kosovës.

Sot zhvillohet derbi i xhiros së 17-të të Superligës (Foto)

Në xhiron e 17-të të IPKO Superligës pa dyshim vëmendje do t'i kushtohet superndeshjes Prishtina –Drita, që zhvillohet sot prej orës 15:00, në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Pa fitues mbyllet derbi Drita- Feronikeli (Foto)

Është mbyllur pa fitues derbi i xhiros së 16-të ndërmjet Dritës dhe Feronikelit.

Drita udhëton drejt KEK-ut për tri pikët e reja (Foto)

KEK-u do të jetë nikoqir i Dritës në xhiron e 12-të të Ipko Superligës së Kosovës, ndeshje kjo që zhvillohet prej orës 13:45, në stadiumin “Agron Rama” ...

Drita- Ballkani e Llapi- Gjilani, rezultatet e pjesës së parë

Kanë përfunduar pjesët e parë për dy ndeshjet e Ipko Superligës Llapi - Gjilani dhe Drita - Ballkani, që kanë filluar nga ora 14:45 në kuadër ...