Postet nga: Drita

Drita fiton me lehtësi ndaj Besës

Drita ka shënuar fitore të lehtë ndaj Besës së Pejës, me rezultat 1-4, ndeshje e vlefshme për xhiron e 13-të në Superligën e Kosovës.

Ardian Nuhiu: Jam shumë i lumtur për fitoren

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu ka folur në konferencë për media, pas kualifikimit në rrethin e tretë në Ligën e Europës, pas fitores ndaj Sileksit.

Presidenti Thaçi e uron Dritën për suksesin historik në Ligën e Europës

Skuadra e Dritës ka kalur në rrethin e tretë të Ligës së Europës, pas fitores ndaj Sileksit së Maqedonisë së Veriut.

Sukses historik i Dritës, kualifikohet në rrethin e tretë në Ligën e Europës

Drita ka shënuar fitore historike ndaj Sileksit nga Maqedonia e Veriut duke e mposhtur me rezultat 0-2, në kuadër të rrethit të dytë në Ligën e Europë...

Drita kalon në epërsi ndaj Sileksit

Drita e ka nisur furishëm ndeshjen ndaj SIleksit duke kaluar në epërsi në minutën e 48’ nga penalltia me Fidan Gërbeshin.

Sileksi – Drita, mbyllet pjesa e parë (FOTO)

Ka përfunduar pjesa e parë mes Sileksit dhe Dritës me rezultat 0-0, ndeshje e cila po luhet në kuadër të rrethit të dytë në Ligën e ...

Zyrtare: Drita përforcohet me mbrojtësin Vladica Brdarovskin

Skuadra kampione e Kosovës, Drita ka prezantuar përforcimin e ri.

Zyrtare: Drita transferon Festim Alidemën

Kampioni i ri i Kosovës, Drita, ka njoftuar se ka nënshkruar me sulmuesin e njohur kosovar, Festim Alidema.