Postet nga: dragash

Gjykata vendosë për të dyshuarit që gjuajtën me armë në ndejën ku ishte edhe Nasim Haradinaj

Gjashtë persona ishin arrestuar dhe janë ndaluar nga policia në një aksion që zgjati tre ditë nga policia në Rajonin e Prizrenit.

Mjeku nga Dragashi që vdiq sot ishte infektuar me COVID-19

Sot ka vdekur mjeku nga Dragashi, Mynafir Beshiri, ndërsa për vdekjen e tij ka njoftuar kryetari i degës së LDK-së në Dragash, Selim Kryeziu.

Nxirret trupi i 18 vjeçarit nga Dragashi që u mbyt në liqen

Një person nga rrethina e Dragashit ka vdekur dje në një liqe në hyrje të territorit të Maqedonisë së Veriut, në vendin e njohur si Guri i Zi.

Vdes mjeku nga Dragashi, anëtar i LDK-së

Kreu i Degës së LDK-së në Dragash, Selim Kryeziu, ka njoftuar se sot ka vdekur anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Mynafir Beshiri.

Dragash, lëndohen dy persona nga defekti në gomën e traktorit

Dy persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti i cili ka ndodhur dje në fshatin Brezne të Dragashit.

Dragash, fermerit ia vjedhin 100 dele

Një burrë ka lajmëruar policinë se  i janë vjedhur 100 dele në Dragash.

Arrestohet i dyshuari për vrasjen e qenit të një personi

Vrasja e një qeni ishte aryja e arrestimit të një personi në fshatin Restelicë të Komunës së Dragashit.

Rezistoi 42 ditë, konfirmohen dy rastet e para me COVID-19 në Dragash

Në ditën e 43 që kur janë konfirmuar rastet e para me COVID-19 në Kosovë, sot janë shfaqur dy rastet e para edhe në Komunën e Dragashit.