Postet nga: dragash

Arrestohet në Dragash i dyshuari për sulm ndaj familjarëve me mjet të mprehtë

Një person është arrestuar nga policia në Dragash nën dyshimet se ka ushtruar dhunë në familje dhe ka kanosur familjarët e tij.

Ndërrimi i pushtetit dhe problemet e vjetra në Dragash

Edhe pse e vogël për nga numri i banorëve e sipërfaqja, Komuna e Dragashit përballet me probleme të mëdha në qeverisjen lokale.

Mbyllet shkolla në Dragash, 4 mësimdhënës dhe 1 nxënëse rezultojnë pozitivë me COVID-19

Katër mësimdhënëse dhe një nxënëse kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 në shkollën "Ruzhdi Berisha" në Dragash.

Therret me thikë një person në Dragash

Një i mitur dyshohet se ka therur me thikë një person dje rreth orës 18:00 në fshatin Buzez të Dragashit.

Dragashi hyn në javën e tretë pa të infektuar të rinj me COVID-19

Që nga 13 shtatori në asnjë banor i Dragashit nuk ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Si ndikoi pandemia në të hyrat dhe shpenzimet e Dragashit?

Rrjeti Ballkanik për Gazetari Hulumtuese  ka organizuar sot diskutimin për ndikimin e pandemisë në të hyrat dhe shpenzimet komunale të Dragashit.

Gjykata vendosë për të dyshuarit që gjuajtën me armë në ndejën ku ishte edhe Nasim Haradinaj

Gjashtë persona ishin arrestuar dhe janë ndaluar nga policia në një aksion që zgjati tre ditë nga policia në Rajonin e Prizrenit.

Mjeku nga Dragashi që vdiq sot ishte infektuar me COVID-19

Sot ka vdekur mjeku nga Dragashi, Mynafir Beshiri, ndërsa për vdekjen e tij ka njoftuar kryetari i degës së LDK-së në Dragash, Selim Kryeziu.