Postet nga: draft-rezoluta

Draft-rezoluta e plotë e propozuar nga Kurti kundër mbajtjes së referendumit të Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ka paraqitur 8 pika të një rezolute kundër mbajtjes së referendumit të Serbisë në ...

Deputetja e AKR-së propozon rezolutë për unitet politik e qytetar në mbrojtje të vlerave të popullit

Deputetja nga radhët e AKR-së, Mirlinda Sopi Krasniqi, në seancën e Kuvendit ka propozuar që në rend të ditës të futet edhe një draft-rezolutë për unitetin ...

Kuvendi dështon ta votojë rezolutën për Luginën

Në mungesë të kuorumit nuk është arritur të votohet rezoluta e propozuar nga vetë deputetët për gjendjen e shqiptarëve në Luginën e Preshevës.

Veseli: Draft Rezoluta është e hapur, mund të shtohen pika tjera

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka mbledhur disa prej përfaqësueseve politikë në Kuvend të Kosovës për të diskutuar në lidhje me draft-rezolutën ...

PSD dhe Alternativa në takimin e Veselit, LDK e VV e refuzojnë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka ftuar në një takim krerët e opozitës për të diskutuar për ngjarjet e fundit dhe rreth dialogut ...

Kadri Veseli fton opozitarët në takim për rezolutën e dialogut

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, u ka dërguar sot ftesat kryetarëve të partive opozitare për takim të enjten në ora 11:00 , ku sipas ftesës, ...