Postet nga: doza e tretë

Kosovë, mbi 600 punëtorë shëndetësorë imunizohen me dozën e tretë

Në Kosovë, 620 punëtorë shëndetësorë janë imunizuar me dozën e tretë të vaksinës kundër koronavirusit, konfirmoi për Radion Evropa e Lirë, zëvendësministrja ...

MSh vendos për dhënien e dozës përforcuese dhe dozës së tretë të vaksinës kundër COVID-19

Komiteti për imunizim të popullatës me vaksinën kundër COVID-19 në takimin e mbajtur në funksion të zbatimit të Planit të përditësuar për vaksinimin ...

Kosova ende pa vendim për dozën e tretë

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës ende nuk ka marrë vendim lidhur me dhënien e dozës së tretë apo përforcuese të vaksinës kundër ...

Rama bën dozën e tretë dhe paralajmëron administratën: Nuk do të shkoni dot në punë pa vaksinë

Kryeministri Edi Rama këtë të enjte u vaksinua me dozën e tretë përforcuese kundër koronavirusit. Në fjalën e tij para gazetarëve kryeministri u bë...

Shqipëria nis sot vaksinimin me dozën e tretë të mbi 60-vjeçarëve

Aplikimi i dozës së tretë të vaksinës së COVID për personat mbi 60-vjeç nisi sot në vendin tonë.

Kosova rekomandon dozën e tretë të vaksinës kundër COVID-19

Kosova tashmë ka rekomanduar dhënien e dozës e tretë të vaksinës kundër COVID-19.

Nesër fillon vaksinimi me dozën e tretë në Maqedoni të Veriut

Qytetarët mbi moshën 60-vjeçare të Maqedonisë së Veriut, që nga nesër do të mund të marrin dozën e tretë të vaksinës kundër COVID-19. “...

CDC në ShHBA miraton vaksinat përforcuese

Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në Shtetet e Bashkuara (CDC) miratuan dhënien e vaksinave përforcuese kundër koronavirusit për miliona amerikanë të moshuar ...