Postet nga: dosja e prokurorise

Dosja e vrasjes në Zllatar, policët ishin armatosur me municion jozyrtar për aheng

Prova dhe dëshmi interesante bëjnë pjesë në dosjen hetimore të Prokurorisë së Shtetit në rastin ku mbeti i vrarë zyrtari policor Lirim Haxholli në Zllatar të Prishtinës.

Dosja e Prokurorisë për rastin "Brezovica": Dyshohet se mbi 410 mijë euro ryshfet u dhanë për kompleksin dhe hotelin “Stella Consultiong”

KALLXO ka siguruar dosjen e hetimit lidhur me rastin e njohur si “Brezovica” ndaj 10 të arrestuarve në aksionin e djeshëm të Prokurorisë Themelore në Ferizaj, ndër ta edhe ...

Dosja e prokurorisë: Si e kreu Labinot Gruda transferimin e 2.1 milionë eurove nga Thesari i Shtetit

Mbi 2 milionë euro u “zhdukën” nga Thesari i Shtetit tetorin e vitit të kaluar ndërsa i dyshuari kryesor për këtë çështje ishte Labinot Gruda, në atë ...

Vrasja në Gjilan, Prokuroria: 17 plumba u shkrepën në drejtim të viktimës

17 plumba janë shkrepur mbrëmë në drejtim të 50-vjeçarit B.V., i cili u ekzekutua në një kafiteri në qendër të Gjilanit.

Dosja: Si i mbështeti policia kazinot e Karaçevës?

Të lidhur ngushtë me më shumë se 15 qytetarë, 12 zyrtarë policorë po dyshohen se kanë ndihmuar ata në kontrabandë me kafshë.

Dosja e Prokurorisë: Në kazinonë e zyrtarit policor u zhvilluan lojërat e fatit

I arratisur të premten për t'u dorëzuar menjëherë një ditë më pas para organeve të rendit, zyrtari policor, F.L, po dyshohet për dy vepra penale, ...

Dosja e Prokurorisë: Disa prej të arrestuarve në Karaçevë kontrabanduan lopë të sëmura nga Serbia

Njëri nga 12 zyrtarët policorë të arrestuar mbrëmjen e së premtes në fshatin Karaçevë po dyshohet për dy vepra penale, kontrabandim me mallra si dhe pë...

Çka thuhet në aktakuzën e Prokurorisë për dëmtimin e Kalasë së Novobërdës?

Menaxhimi i keq i punëve dhe disa filmime ku shiheshin punëtorët e një kompanie serbe derisa po përdornin buldozerë në mënyrë joprofesionale gjatë punimeve në ...