Postet nga: dosja e prokurorise

27-vjeçari i dyshuar për dhunimin e 11-vjeçares, dyshohet edhe për vepra tjera të ngjashme

27-vjeçari, njëri nga të dyshuarit për dhunimin e 11-vjeçares, sipas prokurorisë ka edhe dosje të tjera penale të ngjashme.

Dosja e prokurorisë: Të dyshuarit i kanë ofruar veturën të dyshuarit kryesor për rrëmbimin e biznesmenit Bedri Rexhepi

Dje janë arrestuar dy të dyshuarit, N.V dhe Xh.V, për zhdukjen e biznesmenit Bedri Rexhepi më shumë se një vit më parë.

Zbardhet dosja e Prokurorisë - Imami në Lupç u tentua të vritej

Tre persona po dyshohen se më 21 korrik të këtij viti kanë sulmuar imamin e Xhamisë në fshatin Lupç të Podujevës, Zeqir Berishën.

Dosja e Prokurorisë: Imamit të Xhamisë në Lupç iu shkaktuan plagë që ia rrezikojnë jetën

Më 21 korrik të këtij viti, Zeqir Berisha, imami i Xhamisë në fshatin Lupç të Podujevës është sulmuar nga tre persona të dyshuar.

Dosja e Prokurorisë - Si u ndanë 7 mijë euro ryshfet për tre zyrtarë nga i pandehuri që përfitoi 93 mijë euro subvencione

7 mijë nga 93 mijë e 400 euro subvencione që përfituan kundërligjshëm nga i pandehuri R. Z., i arrestuar të mërkurën nga Policia e Kosovës, nën ...

Dosja e Prokurorisë – Asamblisti i LVV-së pretendohet se ndihmoi të dyshuarin për të përfituar mbi 67 mijë euro

I.K. është njëri nga 12 personat që u arrestuan në aksionin e së mërkurës nga Policisë së Kosovës, për dyshimet për keqpërdorim të ...

Dosja e Prokurorisë: Zyrtari komunal i Vitisë ndryshoi aplikacionin e të pandehurit për subvencione në shkëmbim të 3 mijë eurove

Arton Elezi, zyrtar në Drejtorinë e Bujqësisë në Komunën e Vitisë, është një nga 12 personat e arrestuar gjatë aksionit të djeshëm dhe të sotëm të Policisë ...

Dosja e Prokurorisë: Si u përfshi në korrupsion njeriu i Vetëvendosjes?

Liridon Fandaj, asamblist i Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin Komunal të Suharekës, është njëri nga 12 të arrestuarit gjatë aksionit të djeshëm të Policisë së Kosovës ...