Postet nga: dosja e prokurorise

Veprimet e pesë të dyshuarve për vepra që lidhen me terrorizëm sipas dosjes së Prokurorisë Speciale

L. B., E. B., B. V., A.S . dhe A. H. janë sjellë sot para gjykatës nën dyshimin se të njëjtit janë përfshirë në veprave penale ...

Dosja e grupit të dyshuar kriminal: Këto janë armët që u gjetën nga Policia

Katër persona janë arrestuar mbi dyshimet për përfshirjen në një grup kriminal që në këmbim të parave kryente vepra të ndryshme penale.

Dosja e Prokurorisë: Çfarë armë iu gjetën Burdushit në shtëpi?

Hysri Preqani, i njohur ndryshe si Burdushi është dënuar sot nga Gjykata Themelore e Prishtinës me 4 vjet e 6 muaj burg e 42 mijë euro gjobë për 4 vepra penale.

Dosja e Prokurorisë: Burdushi e përdorte dheun e varreve me pretendimin se shëron sëmundje

Gjykata Themelore e Prishtinës dënoi sot Hysri Peqani, i njohur si Burdushi me dënim unik prej 4 vjet e gjashtë muaj burg dhe 42 mijë euro gjobë.

Dosja e Prokurorisë: Dibran Hoxha ka shtënë me armë nga parkingu në drejtim të veturës së viktimave

KALLXO.com ka siguruar dosjen e Prokurorisë, ndaj të dyshuarit Dibran Hoxha për vrasjen e rëndë të ndodhur në orët e para të mëngjesit të 3 janarit.

Dosja – Si dyshohet që përfituan deri në 300 mijë euro në muaj grupi që merrej me organizim të lojërave të fatit

13 të dyshuar kanë përfunduar nën pranga të Policisë së Kosovës pas një aksioni të zhvilluar në lokacione të ndryshme në Prizreni, Malishevë e Prishtinë.

Detaje të reja: 11-vjeçarja dyshohet se u dhunua e u shfrytëzua seksualisht nga ora 8 e mëngjesit deri në mbrëmje

Në mëngjesin e 21-qershorit, ditë e martë, rreth orës 8, e mitura 11-vjeçare dyshohet se është dhunuar nga D.Rr., 23 vjeçar. I dyshuari dhe viktima kishin rë...

Dosja: Tmerret që i kaloi 11-vjeçarja në qershor, gjashtë dhunime e marrëdhënie seksuale për një ditë  

Detaje të reja tregojnë për tmerrin e 11-vjeçares, e cila brenda një dite po pretendohet se ka pasur gjashtë dhunime e marrëdhënie seksuale.