Postet nga: Dortmund - Bayern

Bayerni e fiton derbin ndaj Dortmundit

Bayern Munich e ka fituar derbin e xhiros së 14-të në Bundeslgië duke e mposhtur Dortmundin me shifrat 2-3.

Dortmund – Bayern, publikohen formacionet zyrtare

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Dortmund – Bayern, e vlefshme për xhiron e 14-të në Bundesligë.

Bayerni triumfon ndaj Dortmundit, shkëlqen Lewandowski

Bayern Munchen ka triumfuar ndaj Dortmundit me rezultat 4-2, ndeshje e vlefshme për xhiron e 24-të në Bundesligë.

Bayerni mposht Dortmundin dhe merr kreun e tabelës

Bayern Munchen e ka fituar derbin e xhiros së shtatë në Bundesligë, duke e mposhtur Dortmundin me rezultat 2-3.

Dortmund – Bayern, mbyllet pjesa e parë me dy gola të shënuar

Ka përfunduar pjesa e parë me rezultat 1-1, në derbin e xhiros së tetë në Bundesligë, ndërmjet Dortmundit dhe Bayernit.

Dortmund – Bayern, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për derbin e xhiros së shtatë në Bundesligë, ndërmjet Dortmundit dhe Bayernit.

Bayerni fiton Superkupën e Gjermanisë (VIDEO)

Bayern Munchen e ka mposhtur Dortmundin me rezultat 2-3, në kuadër të Superkupës së Gjermanisë.

Atalanta po e ‘shkel’ Lazion në shtëpi (VIDEO)

Atalanta e ka mbyllur pjesën e parë me rezultat 0-3, ndeshje e vlefshme për xhiron e parë në Serie A.