Postet nga: dorëheqjet në vetëvendosje

Albin Kurti Voton për Veten

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka votuar sot në votimet për zgjedhjen e të parit të partisë, garë në të cilën ai është kandidat i ...

Vetëvendosje Zgjedh Sot Kryetarin

Anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosje do të votojnë sot për të zgjedhur kryetarin e ri.

VV Denoncon Dardan Molliqajn për 'Mbledhje Ilegale' me Aktivistë

Lëvizja Vetëvendosje lëshoi një komunikatë në të cilën tha se ish sekretari organizativ i kësaj partie, Dardan Molliqaj, po mbledh aktivistët e saj në ...

Konjufca: Jam më Optimist se Para 10 Ditëve

Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, është deklaruar për media në lidhje me takimin që është duke u mbajtur në selinë e partisë.

Dejona Mihali Përgënjeshtron Dardan Molliqajn

Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Dejona Mihali, ka reaguar ndaj një postimi të deputetit të Kuvendit të Kosovës nga radhët e VV-së, Dardan Molliqaj.

Molliqaj: Do të Takohemi për të Gjetur Rrugëdalje nga Kriza

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, ka paralajmëruar mbajtjen e një takimi mes zyrtarëve të mbetur dhe atyre të dorëhequr të VV-së ...

VV Reagon Rreth Ankesave të Zyrtarëve të Saj të Dorëhequr

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas ankesave që kanë ardhur nga zyrtarë të saj, të cilët ditëve e javëve të fundit kanë dhënë dorëheqje ...

Kryesia e Vetëvendosjes Nesër i Diskuton Dorëheqjet

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje nesër do të takohet edhe njëherë për të diskutuar për dorëheqjet e fundit në këtë parti dhe pë...