Postet nga: dorëheqja e visar ymerit

Kurti e Kalon Visar Ymerin me Përqindje të Votave

Sipas rezultateve paraprake, Albin Kurti është zgjedhur kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje me 98.82% të votave të anëtarëve të partisë që votuan sot.

Shpallen Rezultatet Paraprake, Për Albin Kurtin Votuan 98.82% e Anëtarëve

Lëvizja Vetëvendosje njofton se ka përfunduar procesi i numërimit të votave për zgjedhjet e brendshme për kryetar të partisë.

Ndalet Rryma në Mbledhjen e Vetëvendosjes

Gjatë mbledhjes së Këshillit të Vetëvendosjes – Qendra në Prishtinë, e cila ka nisur në ora 14:00, është ndalur rryma.

Molliqaj: Do të Takohemi për të Gjetur Rrugëdalje nga Kriza

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, ka paralajmëruar mbajtjen e një takimi mes zyrtarëve të mbetur dhe atyre të dorëhequr të VV-së ...

VV Reagon Rreth Ankesave të Zyrtarëve të Saj të Dorëhequr

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas ankesave që kanë ardhur nga zyrtarë të saj, të cilët ditëve e javëve të fundit kanë dhënë dorëheqje ...

Vetëvendosje Fton Anëtarët e Dorëhequr të Kthehen në Kryesi

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur një mbledhje, ku të pranishëm ishin 27 përfaqësues të qendrave, në mesin e tyre edhe 3 të qendrave në diasporë.

Dorëheqjet, ‘Pastrim’ apo Ndarje e Vetëvendosjes?

Dorëheqjet, janë bërë forma më e preferuar e zyrtarëve të lartë të Lëvizjes Vetëvendosje pas polemikave, mospajtimeve dhe përçarjeve brenda këtij subjekti ...