Postet nga: Doreheqja e Ramush Haradinaj

Heshtja e partnerëve të Ramush Haradinjat

Partnerët e Ramush Haradinajt janë duke heshtur pas vendimit të këtij të fundit për të dhënë dorëheqje nga pozita e Kryeministrit.

OVL UÇK degët e Dukagjinit e quajnë të motivuar politikisht ftesën ndaj Haradinajt nga Gjykata Speciale

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, degët  e Dukagjinit, e kanë konsideruar se ftesa ndaj Ramush Haradinajt nga Gjykata Speciale, për ta intervistuar si ...

Haradinaj: Tarifa do të mbetet në fuqi edhe pas dorëheqjes sime

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në fjalimin e dorëheqjes së tij, garantoi qytetarët e Kosovës që taksa 100% ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës ...

Pasuria e inspektorit të AKI-së që u bë këshilltar i Haradinajt

Shkëlzen Sopjani është i sapoemëruari i kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj si këshilltar i Jashtëm Politik. 

Borxhet e asambleistes së LDK-së

Asamblistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Pejë, Mikete Hajdari ka deklaruar në Agjencionin Kundër Korrupsion se mban edhe dy pozita të tjera pune.

Kryeprokurori pa asnjë qindarkë në xhep

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Gjakovës, Ali Selimaj, në deklarimin e pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsion ka deklaruar pasuri të paluajtshme me vlerë afër 57 mijë euro e ...

Kontoja e mbushur e asamblistit të LDK-së

Gëzim Devolli është asamblist i Lidhjes Demokratike të Kosovës, në Kuvendin Komunal të Pejës.

Veturat dhe vilat e familjes së asamblistes së PDK-së

Asamblistja e PDK-së në Komunën e Pejës, Fjolla Dembogaj në Agjencinë Kundër Korrupsionit (AKK), ka deklaruar se ka në pronësi të përbashkët tri vetura.