Postet nga: Doreheqja e Ramush Haradinaj

Gjakovë, Drejtori i Infermierisë dënohet për mosdeklarim të pasurisë

Skender Ndrecaj, Drejtori i Infermierisë në spitalin e Gjakovës u dënua me 6 muaj burgim me kusht dhe 500 euro gjobë për mosdeklarim të pasurisë

Gjakovë, Doktori del para gjykatës për mosdeklarim të pasurisë

Ismet Bardhoshi, ish Drejtor i Qendrës së Shërbimit Mendor në Gjakovë po akuzohet për mosdeklarim të pasurisë në Agjencisë Kadastrale të Kosovës.

Pas hulumtimit të KALLXO.com, Meliza Haradinaj dënohet për fshehje të biznesit në Londër

Pas hulumtimit të KALLXO.com në muajin dhjetor të vitit 2018, Gjykata e Prishtinës e ka shpallur fajtore Meliza Haradinaj - Stubllën, këshilltaren politike të kryeministrit në largim, ...

Sa janë të pasur kandidatët për kryeministër?

Nëse nuk do të ndërrojë situata aktuale politike dhe nuk do të ketë koalicione tjera parazgjedhore, në zgjedhjet e 6 tetorit pritet të jenë 5 kandidatë për kryeministër ...

Pasuria e Isa Mustafës, kryetarit të rizgjedhur të LDK-së

Isa Mustafa është rizgjedhur sot me aklamacion nga delegatët e LDK-së edhe për një mandat në krye të LDK-së.

Pasuria e udhëheqësit të Departamentit Special të Apelit

Ish-kryetari i Gjykatës së Gjakovës Vaton Durguti është zgjedhur sot udhëheqës i departamentit special të Gjykatës së Apelit.

Presidenti thyen heshtjen, javën e ardhshme konsultimet me partitë politike

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, javën e ardhshme pritet që të fillojë konsultimet me partitë politike në Kosovë për tejkalimin e situatës ...

Qeveria e 'rrëzuar' nesër mbanë mbledhjen e rregullt

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka thirrur mbledhjen e qeverisë nesër (e premte, 26.07.2019), edhe pse qeveria konsiderohet si ‘qeveri e rrëzuar’ në bazë të Kushtetutës së Republikë...