Postet nga: Dorëheqja e Haradinajt

S'ka 'sinjale' për dalje nga kriza pas rënies së Qeverisë

Ka nisur java e dytë që nga dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe ende nuk ka asgjë konkrete për daljen nga kriza aktuale politike në ...

AAK-ja mbledh Kryesinë dhe Këshillin Drejtues

Partia e kryeministrit në detyrë Ramush Haradinajt, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot do të mbledh organet drejtuese të saj.

Këtë javë priten konsultimet, a do ta ‘zhbllokojë' presidenti gjendjen pas dorëheqjes së Haradinajt?

Presidenti i Koosvës, Hashim Thaçi ashtu siç ka njoftuar të enjten e kaluar, këtë javë pritet të nis konsultimet me partitë politike për daljen nga gjendja ...

Edhe në dorëheqje, Haradinaj insiston në paprekshmërinë e kufijve

“Kufijtë e Kosovës nuk guxon t’i prekë askush”, ka qenë paralajmërimi i fundit i kryeministrit në dorëheqje, Ramush Haradinaj.

Partitë duan zgjedhje, presidenti hesht

Ndonëse kanë kaluar gjashtë ditë që kur Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga posti i kryeministrit për shkak të ftesës për intervistim ...

678 ditët e Ramush Haradinajt

BIRN paraqet një përmbledhje të shkurtër të 678 ditëve të qeverisjes së Ramush Haradinajt dhe vendimet që do të kenë efekte serioze në të ardhmen e Kosovës.

LDK shpalosë 7 pika qeverisëse të hartuara nga ‘ekspertë’ të partisë

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka kritikuar ashpër qeverisjen e kaluar të koalicionit PAN, si dhe ka shfaqur pikat e “programit qeverisës të LDK-së” pë...

Kosova drejt zgjedhjeve, por a do të ketë zgjidhje?

Pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj me arsye 'thirrjen për intervistim në cilësinë e të dyshuarit nga Gjykata Speciale', Kosova pritet të hyjë në proces të parakohshë...