Postet nga: donjeta sadiku

Boksierja Donjeta Sadiku pas kualikimit në Lojërat Olimpike 2024: Jam krenare që jam shqiptare - VIDEO

Boksierja nga Kosova, Donjeta Sadiku ka arritur të kualifikohet në Lojërat Olimpike Paris 2024 pasi sot më 09.03.2024 mundi italianen, Alessia Mesiano, në gjysmëfinalen e kategorisë -60 kg, të turneut ...

Boksierja Donjeta Sadiku e siguron normën olimpike “Paris 2024”

Donjeta Sadiku e ka siguruar normën e parë olimpike në histori të boksit të Kosovës.

India qet kushte, Donjeta Sadikut i pamundësohet pjesëmarrja në Botërorin e boksit

Boksierja e Kosovës, Donjeta Sadiku, nuk do të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit që po zhvillohet në New Delhi të Indisë, pas disa kushteve që janë ...

Boksierja Donjeta Sadiku fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian

Boksierja e Kosovës, Donjeta Sadiku, ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian.

Fitoi medalje në kampionatin botëror, shpërblehet boksierja Donjeta Sadiku

Boksierja Donjeta Sadiku dhe trajneria Marjola Sallauka kanë pranuar sot shpërblimin për suksesin e arritur në Kampionatin Botërorë të Boksit për vajza që u mbajt në ...

Boksierja Donjeta Sadiku siguron medalje botërore

Komiteti Olimpik i Kosovës ka njoftuar se boksierja Donjeta Sadiku ka siguruar medalje botërore në Kampionatin Botëror të Boksit që po mbahet në Stamboll të Turqisë.

Boksierja kosovare një hap larg medaljes në kampionatin botëror

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku është vetëm një fitore larg medaljes botërore, në kampionatin botëror të boksit ‘Stamboll 2022’.

Short i vështirë për boksieren Donjeta Sadiku në “Tokio 2020”

Sot është tërhequr shorti për garat e boksit në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.