Postet nga: Donjeta Gashi

Zëdhënësja e qeverisë Haradinaj i jep këshilla zëdhënësit të qeverisë Kurti

Ish zëdhënësja e Qeverisë së Kosovës në kohën e Ramush Haradinajt, Donjeta Gashi, përmes një postimi në Facebook i ka dhënë disa kë...

Donjeta Gashi sfidon kosovarët në mbjellje të drunjve

Donjeta Gashi, ish-gazetare dhe tani këshilltare e Kryeministrit, ka nisur sfidën "Mbjelle një dru", të cilës i janë përgjigjur shumë persona.

Flamujt e Amerikës në Prishtinë shkaku i avancimit të Kosovës në ‘Sfidat e Mijëvjeçarit’

Zëdhënësja e Qeverisë së Kosovës, Donjeta Gashi tha të mërkurën se vendosja e flamujve amerikanë rrugëve dhe shesheve të Prishtinës gjatë paradites ...

Iniciativa e Agim Bahtirit për ‘bashkimin’ e Mitrovicës, Qeveria dhe AKR nuk dinë asgjë

Qeveria e Kosovës nuk është në dijeni për iniciativën e kryetarit të Komunës së Mitrovicës Agim Bahtiri për “bashkimin” e kësaj Komune, të ...

Gashi: Ligji për Qeverinë do i dërgohet Kuvendit brenda këtij viti për miratim

Që nga viti 2009, kanë ekzistuar draft-ligjet për qeverinë, por asnjëherë nuk janë votuar në Kuvend duke iu hapur rrugë partive për shtimin e ministrive dhe zv/ministrave ...

Kërkohet Përgjegjësi për Degradimin e Hamamit të Prishtinës

Gjendja e trashëgimisë kulturore të Kosovës është diskutuar sot nga Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë dhe Sport.