Postet nga: donjet bislimi

Kandidati i PDK-së me dy punë synon kuvendin

Donjet Bislimi, kandidat i PDK-së  për deputet të Kuvendit të Kosovës ka premtuar se do të jetë përfaqësues dhe zëri i rinisë, ku si kauzë ...

Prizren: Të rinjtë e PDK-së kërkojnë dorëheqjen e Mytaher Haskukës

Rinia Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot një aktivitet simbolit ku janë shpalosur disa nga dështimet që ata pretendojnë se janë bërë në komunën e Prizrenit ...

Thaçi i kthehet simbolit të PDK-së, e çon gishtin në takim me të rinjtë e partisë

Presidenti Hashim Thaçi kafen e mëngjesit sot ka vendosur ta pijë sot me të rinjtë e Partisë Demokratike të Kosovës, parti të cilën e ka drejtuar ...

PDK në Mitrovicë: Jemi të bindur që prapa idesë për bashkim të Mitrovicës qëndron Vetëvendosja

Shef i Grupit të PDK-së në Kuvendin Komunal të Mitrovicës jugore, Donjet Bislimi gjatë seancës ka deklaruar se ideja për bashkimin e Mitrovicës është ide e ...

LDK: Ideja e Agim Bahtirit për ‘bashkim’ të Mitrovicës joserioze

Safet Kamberi asamblist në Kuvendin Komunal të Mitrovicës nga LDK, ka thënë për KALLXO.com që ende nuk kanë vendosur nëse do të marrin pjesë në ...

Vendasi i Kadri Veselit zgjedhet kryetar i Rinisë Demokratike

Donjet Bislimi, u zgjodh Kryetar i Rinisë Demokratike, me mandat katërvjeçar, me zotimin e fuqishëm për të çuar përpara çështjen e rinisë, me platformën ...