Postet nga: dokumentet

Akuzat e reja ndaj ish-presidentit Trump, tregojnë përmasat e ekspozimit të tij ligjor

Ish-presidenti Donald Trump u përball me akuza të reja të enjten për çështjen e mbajtjes së paligjshme të dokumenteve të klasifikuara.

Jack Teixeira në gjykatë, kërkohet të mbahet në paraburgim deri në gjykim

Departamenti amerikan i Drejtësisë ka kërkuar që Jack Teixeira, i dyshuar në lidhje me rrjedhjen e dokumenteve konfidenciale nga Pentagoni, të mbahet në paraburgim deri në gjykim.

‘Kosova pas Luftës së Dytë Botërore në dokumente arkivore’ - Fotogaleri

Në 15-vjetorin e pavarësisë së Kosovës, Agjencia Shtetërore e Arkivave të Kosovës (AShAK) ka hapur sot në Lapidariumin e Muzeut Kombëtar në Prishtinë, ekspozitën ...

Me 320 mijë euro AKP-ja synon të sistemojë dhe arkivojë gjithë dokumentet e Ndërmarrjeve Shoqërore

Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP), ka njoftuar se është duke synuar që me 320 mijë euro, të sistemojë dhe arkivojë të gjitha dokumentet masive të Ndërmarrjeve Shoqërore që i ...

Avokatët gjejnë dokumente të klasifikuara në ish-zyrën e Bidenit

Shtëpia e Bardhë më 9 janar e pranoi se avokatët e presidentit Joe Biden, kishin gjetur “një numër të vogël” të dokumenteve të klasifikuara në ish-zyrën ...

Pa dokumente në Bosnje: “Nuk mund ta dëshmosh se je njeri”

Do të jetë sikur të kem lindur sërish. Me këto fjalë nis bisedën për Radion Evropa e Lirë (REL) Nihada Gegiq nga Sarajeva.

Emërohet gjyqtari që do të rishikojë dokumentet e konfiskuara nga Trumpi

Gjyqtari federal, Raymond Dearie, është emëruar si zyrtar i posaçëm për të rishikuar dokumentet që ka konfiskuar Byroja Federale e Hetimeve (FBI) nga shtëpia e ish-presidentit ...

Petkoviq: Marrëveshja për dokumentet ruan praninë e Serbisë në Kosovë

Bashkimi Evropian njoftoi më 27 gusht se është arritur marrëveshja për heqjen e dokumenteve për hyrje-dalje. Këtë praktikë Serbia e ka aplikuar për shtetasit e Kosovë...