Postet nga: doarsa kica xhelili

Abdixhiku konfirmon kalimin e Kica-Xhelilit në LDK

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka konfirmuar edhe zyrtarisht kalimin në LDK të deputetes, Doarsa Kica Xhelili, e cila deri më sot ishte pjesë e grupit ...

Fillon kuvendi zgjedhor i Partisë Guxo, i pranishëm edhe Albin Kurti

Në orët e pasdites ka nisur kuvendi zgjedhor i Partisë Guxo, ku i pranishëm është edhe kryeministri Albin Kurti.

Lumir Abdixhiku deklarohet për raportimet se Doarsa Kica-Xhelili ka kaluar në LDK

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, pas mbledhjes së Kryesisë  së LDK-së u pyet për raportimet se deputetja e Partisë Guxo, Doarsa Kica-Xhelili, ka kaluar në ...

Përfundon 'Java e Arbitrazhit' në Kosovë

Diskutimi lidhur me rëndësia e shfrytëzimit të përfitimeve të arbitrazhit ka qenë fokusi i aktivitetit që ka shënuar përfundimin e Javës së Arbitrazhit ...

Deputetja publikon komunikimin e personave brenda RTK-së me ofendime për Donika Gërvallën

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Listës Guxo, Doarsa Kica Xhelili ka reaguar ndaj Radio Televizionit të Kosovës në lidhje me një komunikim gjatë ...

Paqartësi dhe mosdakordim në Komisionin për përzgjedhjen e bordit të RTK-së

Komisioni ad-hoc për përzgjedhjen e anëtarëve shqiptarë të bordit të Radio Televizionit të Kosovës nuk ka mundur që të vendos për nisjen e intervistimit ...

Propozimi për Ditën Memoriale të Egjiptianëve, merr miratimin e Komisionit, do votohet në Kuvend

Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal ka miratua në parim propozimin e deputetit, Fridon Lala për përfshirjen e 24 qershorit, si Ditë Memoriale të ...

Doarsa Kica Xhelili reagon për akuzat e deputeteve të PDK-së se janë kërcënuar nga Prindron Sadriu

Dy deputetet e PDK-së, Floretë Zejnullahu dhe Ganimete Musliu përmes Kuvendit të Kosovës e kanë denoncuar bashkëshortin e presidentes Vjosa Osmani, Prindon Sadriun për kërcë...