Postet nga: Doanld Trump

Donald Trump është nën hetime për shkelje të Aktit të Spiunazhit

Donald Trump është nën hetim penal për shkelje të mundshme të Aktit të Spiunazhit dhe statuteve shtesë në lidhje me pengimin e drejtësisë dhe shkatërrimin e ...

Trump synon të bllokojë certifikimin e rezultatit në Pensilvani

Zyrtarët e fushatës së presidentit amerikan, Donald Trump nisën një përpjekje të re ligjore këtë javë që synon të pengojë çertifikimin e rezultatit të zgjedhjeve ...

Marrëveshja "ekonomike" në konfliktin politik Kosovë- Serbi

Shtëpia e Bardhë në Uashington të Shteteve të Bashkuara të Amerikës është vendi ku dy shtete të Ballkanit Perëndimor, Kosova e Serbia, kanë filluar negociatat për ...

Trump dhe Erdogan takohen më 13 nëntor në Uashington

Presidenti amerikan, Donald Trump do të takohet me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan javën e ardhshme, në kohën e tensionimit të marrëdhënieve në mes ...

Trump pranon se ka paguar para për blerje të heshtjes

Presidenti amerikan, Donald Trump ka kundërshtuar akuzat se ai ka përdorur financat e fushatës zgjedhore për të kryer pagesa për dy gra, të cilat pretendojnë ...

Trump: Arabia Saudite është pajtuar që të rrisë prodhimin e naftës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Doanld Trump thotë se Mbreti saudit Salman, i ka thënë atij se Rijadi është pajtuar për rritjen e prodhimit të naftës, në ...