Postet nga: dmitry medvedev

Medvedev thotë se do të vazhdojë të jetë kryetar i partisë Rusia e Bashkuar

Ish-kryeministri rus, Dmitry Medvedev tha sot se do të vazhdojë të jetë kryetar i partisë në pushtet, Rusia e Bashkuar, parti kjo që së bashku me presidentin rus, Vladimir Putin ...

Qeveria e kryeministrit rus Medvedev jep dorëheqje

Qeveria e kryeministrit të Rusisë, Dmitry Medvedev, dorëzoi të mërkurën dorëheqjen te presidenti Vladimir Putin.

Medvedev kërkon bashkëpunim ekonomik me Serbinë

Kryeministri rus, Dmitry Medvedev, ka vizituar Beogradin të shtunën, për të shikuar nga afër një paradë të ushtrisë si dhe iu drejtua Parlamentit të Serbisë në një ...

Medvedev paralajmëron sanksione ndaj prodhimeve ukrainase

Kryeministri rus, Dmitry Medvedev ka paralajmëruar ndalesë të produkteve të Ukrainës, duke përfshirë prodhimet bujqësore dhe ato industrial, disa ditë pasi Rusia ka futur në listë...

Medvedev: Do të ndalojmë importin e disa produkteve ukrainase

Kryeministri rus, Dmitry Medvedev thotë se Moska po përgatit sanksione për të ndaluar disa produkte ukrainase në Rusi.

Medvedev: Pranimi i Gjeorgjisë në NATO mund të nxisë një konflikt të tmerrshëm

Kryeministri i Rusisë, Dmitry Medvedev tha se pranimi në të ardhmen i Gjeorgjisë në NATO, mund të nxiste një “konflikt të tmerrshëm” dhe vuri në pyetje pse aleanca edhe ...

Medvedev konfirmohet kryeministër

Duma shtetërore e Rusisë miratoi edhe një mandat të kryeministrit Dmitry Medvedev, një ditë pasi presidenti Vladimir Putin kërkoi që ai të vazhdojë në këtë pozitë.

Medvedev: Do t'i Përballojmë Sanksionet Amerikane

Kryeministri i Rusisë, Dmitry Medvedev, tha se vendi i tij do t'ia dalë edhe me rrethin e fundit të sanksioneve të ShBA-së, ndonëse rubla vazhdoi të bie për ...