Postet nga: djegia e veturave ne veri

Sa vetura u dogjën në Veri dhe me çfarë targa ishin?

“Tri vetura me targa të Kosovës “RKS” janë djegur në veri”, shkruan media online “Zeri”, duke iu referuar një postimi në Twitter të Blerim Velës, shefit të kabinetit ...

Policia jep detaje për djegien e veturave në veri

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se tre vetura janë djegur mëngjesin e së shtunës në Leposaviq, në dy raste të ndara.

Djegen edhe tre vetura të tjera në veri të Kosovës

Edhe tri vetura të tjera janë djegur në veri të Kosovës, përkatësisht në Leposaviq, në orët e para të mëngjesit të së shtunës.

Hovenier për djegien e veturave në veri: Këto janë vepra frikacake dhe kriminale

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar në lidhje me djegien e veturave të ri-regjistruara së fundmi me targa të Kosovës, në ...

Reagon ambasadori britanik pas djegieve të veturave me targa të Kosovës në veri

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, e ka quajtur veprim të papranueshëm djegien e veturave të ri-regjistruara së fundmi me targa të Kosovës, në veri ...

Reagon ambasadori i BE-së pas djegieve të veturave me targa të Kosovës në veri

Ambasadori i Bashkimi Evropian në Kosovës, Tomas Szunyog e ka dënuar ashpër djegien e veturave të ri-regjistruara së fundmi me targa të Kosovës, në veri të ...

Digjen tri vetura me targa RKS në veri

Mbrëmë pas mesnatës dyshohet se tre serbëve të Kosovës u janë djegur veturat të cilat ishin regjistruar me targa të Republikës së Kosovës (RKS).