Postet nga: Dita Nderkombetare e te Zhdukurve

Mes të vdekurish - Ekspertët mjeko-ligjorë e kujtojnë tmerrin e varrezave masive të Kosovës

Era e dekompozimit dhe trauma e zhvarrimit të trupave të fëmijëve nga varrezat masive mbizotërojnë mbi kujtimet e ekspertëve të mjekësisë ligjore të cilët ...

Kurti: Po vazhdojmë punën duke i dhënë prioritet ndriçimit të fatit dhe vendndodhjes së të zhdukurve

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është deklaruar sot në Facebook në lidhje me Ditën Ndërkombëtare të të Zhdukurve.

Krerët e shtetit: Harta ku bashkësia ndërkombëtare duhet t’i kërkojë të zhdukurit me dhunë është Serbia

Me rastin e 30 gushtit, Ditës Ndërkombëtare të të Zhdukurve, krerët e shtetit kanë bërë nderime tek Memoriali për të Pagjeturit në Prishtinë.

Blinken: Qeveritë në gjithë botën të tregojnë vendndodhjen e të zhdukurve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të angazhohen në adresimin e çështjes së personave të zhdukur me forcë, dhe u bëjnë thirrja qeverive në mbarë botën që ...

Dita Ndërkombëtare e të Zhdukurve: Kërkimi i të pagjeturve në Kosovë

Nesrete Kumnova nuk do të dorëzohet së kërkuari për djalin e saj të vetëm, Albionin.

Haradinaj: Të zhdukurit janë plagë e madhe e Kosovës

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj në Ditën Ndërkombëtare për Personat e Zhdukur ka thënë se obligimi shtetëror është që të punohet çdo ditë pë...