Postet nga: Dita e flamurit

FOTO: Haradinaj shpërndanë ëmbëlsira për policët e Kosovës për 28 Nëntor

Në 107 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shpërndarë ëmbëlsira për pjësëtarët e Policisë së ...

Haradinaj: Këtë 28 Nëntor jemi të bashkuar për t'iu bërë ballë pasojave të tërmetit

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ua ka uruar festën e 28 Nëntorit të gjithë shqiptarëve kudo që janë.

Përvjetori i shpalljes së mëvetësisë e gjen popullin shqiptar plot dhimbje

 

107 vjet nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 107 vjet më parë në Vlorë përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën Pavarësinë e Shtetit Shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të ...

Tri shtatore i shtohen Drenasit për Ditën e Flamurit

Ditëlindja e Adem Jasharit, më 28 nëntor, do festohet me vendosjen e shtatores së tij në qendër të Drenasit.

Në Boletin bëhen homazhe pë nder të 28 Nëntorit

Nën patronatin e Kryeparlamentarit Kadri Veseli, për nder të festës së 28 nëntorit, bëhen homazhe dhe nderime tek Kulla e Isa Boletinit.

Për nder të Festës së Flamurit '28 Nëntorit' institucionet sot janë në pushim

Në Kosovë sot (e mërkurë) asnjë institucion publik nuk do të punojë, për nder të ditës së Flamurit Kombëtar, 28 Nëntori.

Festat e Nëntorit në Kullën e Isa Boletinit

Në Boletin aty ku tashmë gjenden eshtrat e patriotit Isë Boletini do të shënohen festat e nëntorit, 105 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë, dalja në skenë e ...