Postet nga: dita boterore e refugjateve

Osmani: Populli i Kosovës e kupton vuajtjen dhe sakrificën e thellë të refugjatëve në mbarë botën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se gjatë luftës së fundit mbi gjysma e popullsisë së Kosovës janë bërë refugjatë si rezultat i veprimeve ...

Dita Botërore e Refugjatëve, 'Shpi, larg shpisë' - Ekspozitë rrëfimesh në Prishtinë – FOTO

Nisma e të Rinjve për të Drejtat e Njeriut në Kosovë (YIHR KS) ka shënuar Ditën Botërore të Refugjatëve me një ekspozitë virtuale në Prishtinë ...

Haradinaj: Dita Botërore e Refugjatëve na rikujton përpjekjen e okupatorit serb për spastrimin etnik

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në Ditën Botërore të Refugjatëve ka thënë se Shqiptarët më së miri ...

Kurti takoi gazetarët ukrainas të strehuar në Kosovë

Në Ditën Botërore të Refugjatëve, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka takuar gazetarët ukrainas të strehuar në Kosovë.

Thaçi në Ditën Botërore të Refugjatëve: Kujtojmë të kaluarën tonë të hidhur

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në  Ditën Botërore të Refugjatëve ka thënë se kujtojnë të kalurën e hidhur të vendit.

Jeta e refugjatëve në fotografi

Në Ditën Ndërkombëtare të Refugjatëve sheshi ‘Zahir Pajaziti’ mban dhjetëra fotografi që e tregojnë përvojën e refugjatëve, në kampe, në vende të ...

Shënohet Dita Botërore e Refugjatëve

Agjencia e OKB-së për refugjatët, UNHCR, misioni në Kosovë dhe organizata “Play International” shënojnë së bashku Ditën Botërore të Refugjatëve.