Postet nga: distria krasniqi

Distria Krasniqi më e mira e Evropës për Xhudo

Xhudistja Distria Krasniqi është shpallur kampione e Evropës.

Distria Krasniqi arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian

Xhudisja Distria Krasniqi ka arritur në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian Lisbon 2021, duke qenë fare pranë medaljes së radhës.

Xhudo: Ambasada Amerikane uron Distria Krasniqin për medaljen e artë

Ambasada Amerikane në Kosovë, ka shkruar për suksesin e xhudistes Distria Krasniqi e cila të hënën ka triumfuar duke e fituar medaljen e Artë në Mastersin e ...

Distria Krasniqi kualifikohet në finale të Mastersit të xhudos "Doha 2021"

Xhudistja Distria Krasniqi ka kaluar në finale të Mastersit të xhudos "Doha 2021" ndërsa Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinale.

Xhudo: Distria fiton medaljen e bronztë në Pragë

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Europian të xhudos që po mabhet në Pragë të Republikës së Çekisë.

Distria Krasniqi e artë në Mastersin e Kinës (FOTO)

Me një super ippon në shënim të artë, Distria Krasniqi, ka mposhtur mongolezen Narantsetseg Ganbaatar, për të fituar medaljen e artë në Mastersin e xhudos, që po mbahet ...

Distria Krasniqi mposht spanjollen Julia  dhe kalon në finale

Distria Krasniqi ka vazhduar me fitore, ajo në gjysmëfinale e ka mposhtur spanjollen Juliana Figueroa.