Postet nga: distria krasniqi

Majlinda Kelmendi garon nesër

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK), ka njoftuar se xhudistja Majlinda Kelmendi do të garojë nesër në ora 04:00 të mëngjesit, me orën tonë lokale.

Prishtina festoi fitoren e Distria Krasniqit, KOK pret medalje edhe nga sportistë tjerë

Komiteti Olimpik i Kosovës në bashkëpunim me Departamentin e Sportit dhe Kulturës së Komunës së Prishtinës, organizuan festë në sheshin “Zahir Pajaziti” në nder të ...

Ambasadori i nominuar amerikan në Kosovë e uron Distria Krasniqin

Ambasadori i nominuar i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier e ka uruar për suksesin xhudisten kosovare Distria Krasniqin, e cila sot ftoi medalje të ...

Krasniqi pasi e fitoi medaljen e artë në Tokio 2020: Është një ëndërr e realizuar për mua

Xhudistja Distria Krasniqi ia solli Kosovës medaljen e dytë të artë histori të saj, pasi e mposhti në finale japonezen Funa Tonaki.

Distria Krasniqi, s’mban lotët tek stoliset me të artën olimpike (FOTO)

Xhudista kosovare Distria Krasniqi, nën emocione të forta ka pranuar medaljen e artë të fituar sot në Lojërat Olimpike Tokio 2020. Ajo nuk ka mundur t’u përmbahet ...

Kurti për fitoren e Distria Krasniqit: Me zemër jam me ju në Tokio

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar Distria Krasniqin për fitoren e medaljes së artë në Lojërat Olimptike Tokio 2020.

Urimi i presidentes Osmani për kampionen olimpike Distria Krasniqi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar kampionen më të re olimpike nga Kosova Distria Krasniqin.

HISTORIKE, Distria Krasniqi e fiton medaljen e artë në Lojërat Olimpike

Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike Tokio 2020, duke e mposhtur japonezen Funa Tonaki.