Postet nga: distria krasniqi

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do të jenë pjesë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë

Dy medalistet e Lojërave Olimpike nga Kosova, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do të jenë pjesë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë. Kështu bëri të ditur ...

Xhudistet Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova pritet shpejt të marrin nga 100 mijë euro shpërblim nga MKRS

Xhudistet kosovare, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova triumfuan në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, duke ia sjellur Kosovës dy medalje të arta.

Kampionët olimpik, dekorohen me titullin “Nderi i Kombit”

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka vlerësuar me Dekoratën e Lartë “Nderi i Kombit” xhudistet Distria Krasniqi e Nora Gjakova dhe trajnerin e tyre Driton Kuka.

Kampione të mëdha të rritura në një vend të vogël

Në paraqitjen e saj të dytë në Lojërat Olimpike, vendi i vogël ballkanik, Kosova ka arritur të marrë edhe një herë titujt kryesorë të sportit.

Distria Krasniqi: Nga Parisi do të kthehemi me më shumë medalje

Xhudistja olimpike, Distria Krasniqi, është shprehur mirënjohëse për pritjen që u është bërë pas kthimit nga Lojërat Olimpike ‘Tokio 2020’.

Driton Kuka: Sot xhudistët tonë përfunduan garat, dy Olimpiada tre medalje të arta

Trajneri kosovar i xhudos, Driton Kuka, që udhëhoqi ekipin olimpik kosovar në Lojërat Olimpike ‘Tokyo 2020’, ka thënë se me sot xhudistët nga Kosova kanë përfunduar ...

Kosova lidere në rajon për shpërblimin e medalistëve

Të gjithë sportistët e Kosovës, të cilët kanë arritur rezultate kulmore në disiplinat sportive, qoftë në kampionate evropiane, botërore apo lojëra olimpike, do ta kenë ...

Ish-ambasadori britanik: Toni Kuka fitoi më shumë medalje të arta se mbi 60 shtete

Ish-ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O'Connell, ka reaguar pasi xhudistet kosovare fituan dy medalje të arta në Lojërat Olimpike "Tokio 2020".