Postet nga: distria krasniqi

Ndryshon renditja e Distria Krasniqit në ranglistën e botërore të xhudos

Sukseset për xhudisten Distria Kraniqi nuk kanë të ndalur. Pas medaljeve të siguruara në Portugali dhe Paris, Distria Krasniqi ka arritur edhe një sukses të radhës.

Distria Krasniqi fiton medaljen e argjendtë në Paris

Kampionia Olimpike, Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e argjendë në garën Grand Slam që po mbahet në Paris.

Distria Krasniqi shkon në finale

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi ka shkuar në finale të Grand Slamit të Parisit.

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Portugali

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, e ka nisur vitin 2022 si kampione. Ajo e ka fituar medaljen e artë në garën Grand Prix që po mbahet në Portugali.

Viti 2021 i Nora Gjakovës dhe Distria Krasniqit

Në vitin 2021, u zhvilluan shumë ngjarje sportive. Por sukseset e Nora Gjakovës dhe Distria Krasniqit patën jehonë të madhe.

Federata Europiane e Xhudos shpërblen dy kampionet olimpike të Kosovës

Federata Europiane e Xhudos i ka shpërblyer me dekoratë kampionet olimpike të Kosovës, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për arritjet e tyre gjatë vitit 2021.

Driton Kuka dhe Disitria Krasniqi nominohen për çmime nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos

Trajneri pejan Driton Kuka dhe xhudistja Distria Krasniqi, janë nominuar për çmime nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos.

Distria Krasniqi u rikthehet garave pas të artës olimpike

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi do t’i iu rikthehet garave të premten, për herë të parë pas medaljes së artë olimpike të fituar më 24 korrik të këtij viti ...