Postet nga: diskutimet

Ministri Çeku u rikthehet debateve, të premten përballet me njerëzit e librit

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit i është rikthyer serisë së diskutimeve të hapura me pjesëtarë të komuniteteve artistike.

Ministri Çeku nis nesër diskutimet e hapura me krijuesit

Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku do të nisë një seri diskutimesh me komunitetet artistike në vend.

Zyrtarët amerikanë dhe rusë do të diskutojnë sulmet kibernetike

Sulmet kibernetike ndaj bizneseve amerikane, si ai i kohëve të fundit ndaj firmës teknologjike Kaseya në Florida, do të diskutohen në një takim të zyrtarëve të lartë ...

Zbulohen emrat e të ftuarave në programin e 'Flakës interaktive’

Regjisorja Zana Hoxha- Krasniqi nga ‘Artpolis’, Armend Ukshini, menaxher në kompaninë ‘Kobit’ dhe Vullnet Sanaja, themelues dhe drejtor i festivalit “Anibar” do të jenë pjesë të programit të sivjtëm, “...

Daniel Serwer: Ndarja e Kosovës e rrezikshme

Analisti amerikan, Daniel Serwer, e ka cilësuar si shumë të rrezikshme idenë për ndarjen e Kosovës. Ai në një intervistë për gazetën serbe, ‘Danas’, ka ...

Vuçiq më mirë paqe sesa konflikt ku do kishim humbur

Në një intervistë për mediat Serbe  presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq ka folur për zhvillimet në Kosovë duke thënë se marrëveshjet do sjellin zgjidhje ...