Postet nga: Diplomatët

Rusia sanksionon 77 zyrtarë amerikanë

Rusia ka sanksionuar dhjetëra politikanë dhe zyrtarë amerikanë të mërkurën, në atë që tha se ishte një veprim hakmarrës për mbështetjen e Uashingtonit pë...

Kurti priti në takim ambasadorët e akredituar në Kosovë, diskutuan për propozimin 6 pikësh për Asociacionin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi ka pritur sot ...

Rusia dëbon 14 diplomatë bullgarë në shenjë hakmarrjeje ndaj Sofjes

Rusia bëri të ditur të premten se po dëbonte 14 diplomatë bullgarë në përgjigje të vendimit "të pajustifikuar" të Sofjes për të dëbuar personelin diplomatik rus, ...

Shkupi urdhëron dëbimin e gjashtë diplomatëve rusë

Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë së Veriut thirri të premten ambasadorin e Federatës Ruse në Shkup, Sergej Bazdnikin për t’i dorëzuar një notë ...

Diplomatëve rusë iu kërkohet të largohen nga Kievi

Ambasada ruse në Kiev ka nisur evakuimin e diplomatëve nga Ukraina.

Kritikët e Erdoganit: Kërkesa për dëbimin e diplomatëve, shpërqendrim nga problemet ekonomike

Kundërshtarët politikë të Presidentit Tajip Erdogan thanë se thirrja e tij për të dëbuar ambasadorët e 10 vendeve aleate perëndimore ishte një përpjekje pë...

Lituania dëbon dy diplomatë bjellorusë

Lituania tha se do të dëbojë dy diplomatë bjellorusë, të cilët i akuzon për kryerje të aktiviteteve “që nuk janë në përputhje me statusin e tyre ...

Rusia publikon emrat e zyrtarëve amerikanë ndaj të cilëve ka vendosur sanksione

Moska njoftoi të premten se do të ndalojë hyrjen në Rusi të tetë zyrtarëve të lartë të administratës aktuale si dhe administratave të mëparshme amerikane.