Postet nga: Dimitar Kovaçevski

Kovaçevski refuzoi propozimin francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski si dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama janë shprehur të zhgënjyer me Bashkimin Evropian pas përfundimit të samitit që ...

Maqedonia e Veriut kërkon garanci për gjuhën dhe historinë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski ka kërkuar garanci për njohjen e gjuhës maqedonase dhe të kaluarën historike para se të pranojë propozimin francez ...

Presidentja Osmani takon kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani është sot takuar me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski.

Kovaçevski për nismën “Ballkani i Hapur”: Ftesa për kryeministrin e Kosovës mbetet e hapur

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski në samitin “Ballkani i Hapur” ka thënë se ftesa për kryeministrin e Kosovës Albin Kurti për t`u ...

Kovaçevski: Bisedimet me BE-në të nisin sa më parë

Bashkimi Evropian duhet të përmbushë premtimin dhe të caktojë sa më shpejt datën për mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare me Maqedoninë e Veriut, që ...

Takohen Kurti e Kovaçevski, flasin për zbatimin e marrëveshjeve të arritura

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka takuar sot kryeministrinë Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, derisa dy palët janë duke qëndruar në Forumin Ekonomik ...

Kovaçevski: Lufta në Ukrainë, pasoja për sigurinë dhe ekonominë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, tha se pushtimi i Ukrainës nga Rusia paraqet kërcënim për paqen dhe stabilitetin në botë.

Kurti e Gërvalla takojnë kryeministrin e ri të Maqedonisë së Veriut

Në Mynih të Gjermanisë në kuadër të Konferencës së Sigurisë, kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla kanë takuar ...