Postet nga: Dialogu

Gjini: AAK kërkon rishikim të dialogut si dhe njohje të ndërsjellë

Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini pas mbledhjes së strukturave të partisë, ka thënë se AAK dëshiron që të rishikohet procesi i dialogut me Serbinë.

LVV: Delegacioni kosovar shkoi për njohje, u kthye me dëm, turp e rrezik

Lëvizja Vetëvendosje (LVV) ka kritikuar vendimet e qeverisë Hoti në marrëveshjen e arritur të premten në Shtëpinë e Bardhë.

Lajçak pas takimit në Bruksel: Për herë të parë u diskutua për marrëveshjen gjithëpërfshirëse

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak ka thënë se në takimin e sotëm në Bruksel me liderët kanë konfirmuar ...

Vjosa Osmani: Hoti me qasje arrogante dhe pa transparencë në dialog

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, po tregon qasje arrogante ndaj saj ndërsa arsyetoi kundërshtimin e asaj ...

Ambasadori amerikan në Serbi: Ditë e shkëlqyer për Kosovën dhe Serbinë

Ambasadori amerikan në Serbi, Anthony Godfrey, e ka vlerësuar si të shkëlqyeshme ditën e sotme si për Kosovën ashtu edhe për Serbinë.

Hoti flet pas takimit në Shtëpinë e Bardhë: Nesër pret marrëveshje me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti pas takimit me palën serbe në Shtëpinë e Bardhë, këtë takim e ka quajtur historik dhe sipas tij, është një hap ...

Hoti e Vuçiq pranë njëri-tjetrit, dalin pamjet e para brenda takimit në Shtëpinë e Bardhë

Këshilli për Siguri Kombëtare i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka shkruar lidhur me takimin e paradites së sotme mes liderëve të Kosovës dhe ...

Lajçak: Bashkimi Evropian është gati ta bëjë dialogun më dinamik

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, përmes Twitter ka shkruar se BE është e gatshme që ta bë...