Postet nga: Dialogu

Kurti: BE-ja të gjejë një mekanizëm për ta bërë marrëveshjen ligjërisht detyruese

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se i takon Bashkimit Evropian që të gjejë një mekanizëm për ta bërë marrëveshjen në mes Kosovë...

Von Cramon për marrëveshjen në Ohër: Një hap drejt BE-së për të dy vendet

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka thënë se marrëveshja në Ohër është një hap drejt integrimit në Bashkimin Evropian, për ...

Kurti: Serbia po i ikë nënshkrimit të marrëveshjes

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar para gazetarëve në lidhje me takimin trepalësh më presidentin serb, Aleksandar Vuç i ndërmjetësuar nga përfaqësuesit ...

Borrell tregon se për çka u dakorduan Kosova dhe Serbia në takimin e sotëm

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell është deklaruar në një konferencë për media në lidhje me detajet e takimit trepalësh me kryeministrin e Kosovës, Albin ...

Borrell: Kosova dhe Serbia janë dakorduar në zbatimin e aneksit të marrëveshjes

Përfaqësuesi i Lartë i politikës së jashtme të BE, Josep Borrell në një konferencë për media ka deklaruar se Kosova dhe Serbia janë dakorduar në zbatimin ...

Vuçiq pas takimit me Kurtin: Nuk ka takim tjetër të dakorduar

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është deklaruar pas përfundimit të takimit mes tij dhe Kurtit, takim ky i ndërmjetësuar nga BE.

Interesim shumë i madh për takimin në Ohër

Takimet maratonike të ditës së sotme kanë përfunduar para pak momenteve kanë njoftuar nga Bashkimi Evropian.

Përfundon takimi Kurti- Vuçiq

Pas më shumë se 6 orësh ka përfunduar takimi trelateral në qytetin e Ohrit në Maqedoninë Veriore në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi.