Postet nga: dialogu me serbinë

Haradinaj takon ambasadorin Kosnett, diskutojnë për dialogun me Serbinë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim ambasadorin e SHBA-ve, Philip Kosnett.

Hoti e Grenell diskutojnë për dialogun me Serbinë

Zëvendëskryeministri i parë, Avdullah Hoti ka njoftuar se është takuar me ambasadorin amerikan, Richard Grenell.

Në emër të UÇK-së, Fatmir Limaj e paralajmëron Albin Kurtin

Deputeti Nismas, Famir Limaj, përveç që sugjeroi mandarin për kryeministër Albin Kurtin që të mësoj për shtetin, i tha që asesi nuk do të lejojnë ...

Kurti: Me Serbinë do të ketë reciprocitet të plotë, jam i gatshëm ta udhëheq dialogun

Kryeministri në ardhje, Albin Kurti në gjatë prezantimit të programit të tij, tha që në dialogun me Serbinë do të punojnë sipas standardeve ndërkombëtare dhe kushtetues.

Diplomatët e BE-së kërkojnë formimin e shpejtë të qeverisë në Kosovë

Shefja e  së Zyrës së BE-së, Përfaqësuesja e Posaçme të BE-së, EULEX-it dhe shefat të Misioneve të BE-së në Kosovë kanë kërkuar nga partitë fituese ...

Ambasada britanike: Deklarata e Vuçiqit dëmton mundësitë për pajtim dhe kthimin në dialog

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili masakrën e Reçakut e ka quajtur "trillim të ...

Thaçi udhëton për Bruksel

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të marrë pjesë në Samitin “Ballkani Perëndimor në mes të Shpresës dhe ...

Një vit pas vendimit të taksës 100 përqind

Është bërë një vit që nga vendimi i Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës 100 përqind ndaj produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnjë e ...