Postet nga: dialogu me serbinë

Një vit pas vendimit të taksës 100 përqind

Është bërë një vit që nga vendimi i Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës 100 përqind ndaj produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnjë e ...

Presidenti Thaçi takon homologun francez: Kosova është e gatshme për marrëveshje të paqes

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë vizitës së tij në Paris ka pasur një takim me homologun francez, Emmanuel Macron, me të cilin ka biseduar për ...

Osmani: Nuk do të hezitoj ta drejtoj dialogun me Serbinë

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për Kryeministre, Vjosa Osmani përmes Debatit Pernime ka “thumbuar” Kryeministrin në largim sa i përket dialogut me Serbinë.

Haradinaj kërkon mbështetje nga Theresa May për finalizimin e dialogut me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot është takuar me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May, të cilës i ka kërkuar mbështetje në finalizimin e dialogut ...

Shpend Ahmeti flet për shpenzimet e Ekipit Negociator

Ish-kryesuesi i Ekipit negociator për dialogun me Serbinë, Shpend Ahmeti ka folur në lidhje me pagesat e anëtarëve të këtij ekipi duke thënë se ata ...

Ahmeti: Pasojat e vendimit të Kushtetueses do t'i shohim në vijim

Tashmë një nga ish-kryesusit e Ekipit negociator për dialogun me Serbinë, Shpend Ahmeti ka thënë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese në lidhje me Ekipin negociator do të ...

Thaçi për Ekipin negociator: Kur ka pasur debate shterpe, ata kanë marrë përgjegjësi shtetërore

Pasi Gjykata Kushtetuese e ka shpallur anti- kushtetues Ekipin Negociator për dialogun me Serbinë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se askush i vetëm ...

Haradinaj: Ka dështuar dialogu i mafias për ndarjen e Kosovës

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj edhe sot kundërshtoi ashpër idenë për siç e quajti ai ' ndarje të Kosovës' në kuadër të negociatave me Serbinë.