Postet nga: dialogu me serbinë

Arifi: Do të Insistojmë të Zbatohen Marrëveshjet Kosovë- Serbi

Shefi i ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Avni Arifi, ka raportuar në Komisionin parlamentar për Punë të Jashtme lidhur me bisedimet ndërmjet dy vendeve.

Hoxhaj: Kosova pa Viza, Dialogu me Serbinë i Pakuptimtë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë vizitës së tij në Strasburg të Francës ka deklaruar para eurodeputetëve se dialogu me Serbinë varet nga liberalizimi ...

Haradinaj: Dialogu me Serbinë i Tillë Çfarë Ka Ekzistuar Është i Konsumuar

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është deklaruar edhe në lidhje me vendimin e delegacionit të Serbisë për të ndërprerë dialogun në Bruksel.

Avni Arifi të Martën në Bruksel për Bisedime me Serbinë

Të martën, Avni Arifi do ta kryesojë për herë të parë delegacionin kosovar në bisedimet me Serbinë të ndërmjetësuara nga Bashkimi Europian, katër ditë pasi ë...

Avni Arifi Zëvendëson Edita Tahirin në Dialog me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka emëruar shefin e stafit të tij, Avni Arifin, në pozitën e shefit të delegacionit të Kosovës në dialogun ndë...

Një 'Ekip Uniteti' për ta Zhveshur Shtetësinë e Kosovës?

Në një artikull të botuar kohët e fundit në mediat lokale, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi lëshoi idenë e një "ekipi të unitetit" si një më...

Thaçi: Dialogu me Serbinë do të Rezultojë me Njohje Reciproke e Pajtim

Në fund të procesit të dialogut Kosovë-Serbi do të kemi njohjen reciproke dhe pajtimin, tha presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në tryezën për të ardhmen ...

Ymeri: Thaçi Nuk Ka Kredibilitet për Konsensusin Shoqëror

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka thënë se Presidenti Thaçi në Ditën e Personave të Pagjetur ka paralajmëruar formimin e Grupit të Unitetit ...